İlişkiler Astrolojisi

22.03.2012 Bu sayfa 1994 kişi tarafından ziyaret edildi.

 

Astrolojinin en değerli ve önemli katkılarından biri, haritaların karşılaştırılması yoluyla insanlar arasında daha iyi bir idrakin gelişmesine yardımcı olmaktır. Bu karşılaştırmalar duygusal ilişkiler, evlilikler, anne-çocuk ilişkileri, işveren-çalışan ilişkileri, aile ve iş ilişkileri ve platonik ilişkileri analiz etmekte oldukça yararlıdır. Bir ilişkinin geçmişi, bugünü ve geleceğiyle ilgili önemli bilgiler verebilirler.

 

Maalesef astrolojinin bu alanı, bireylerin sadece Güneş burçlarının yüzeysel analizine dayalı hükümlerle varılan özensiz ve yanıltıcı yorumlara sıklıkla maruz kalmaktadır. “Ben bir Boğa’yım, bu nedenle eğer Aslan’sanız sizinle anlaşamam, çünkü benim burcum ile kare açı yapıyor burcunuz.” -şeklindeki ifadeler temel bir yanlışlığın ve basite almanın göstergesidir. Bu tip listeler vardır; ama sadece burç bazında karşılaştırmalarla sınırlıdır. Aşağıda burçların birbirleriyle açısal bağlantılarına dayanarak uyum grafiğini görmektesiniz.

 

Burçların birbirleriyle uyumları

 

***** Mükemmel

****   Uyumlu

***     Birbirini tamamlayan

**       Zorlayıcı ve rekabete dayalı

*         Birbirini anlamakta zorlanan

 

  

 

Halbuki haritaları birbirleriyle karşılaştırırken dikkate alınması gereken iki önemli alan vardır. Bunlardan ilki, haritalardan birindeki gezegenlerin diğer haritalardaki gezegenlere hangi açıları yaptığıdır. Diğeri de bir haritadaki gezegenlerin diğer haritanın hangi evlerine düştüğüdür. Karşılaştırmalı haritalar pratik alanda son derece kullanışlıdır. İki haritanın birbiri üzerine izdüşümleri görmüş ve buradan yapacağımız değerlendirmelerle doğru bilgiler aktarma şansını yakalamış oluruz. Eğer astrolojik haritaları doğru okuyabilecek bilgiye sahip değilsek, o zaman en iyisi bu konuyu bilen birisine danışmamız ve sadece burçlara (Güneş burçlarına) dayalı yorumlardan kesinlikle kaçınmamızdır.

 

Öner Döşer

23 Ekim 2008 perşembe

Caddebostan