Uranüsyen Yeniay

19.03.2012 Bu sayfa 1640 kişi tarafından ziyaret edildi.

 

7 Mart 2008 Cuma günü akşam saat 19:14’te 17 derece Balık burcunda yeni ay gerçekleşiyor. Yeniayın Uranüs gezegeni ile çok yakın kavuşum yapıyor olması, sürprizlerle ve hızlı gelişmelerle dolu bir aylık sürece adım atmakta olduğumuzu gösteriyor. Özgürleşme, yenileşme, isyan ve karşı duruş temaları, özellikle de Güneş Uranüs kavuşumunun kesinleşeceği 8 Mart cumartesi gününden itibaren çok dikkat çekecek.
 
Ankara’ya göre çıkartılmış astrolojik haritada, Terazi burcunun 5. derecesi yükselmekte. Terazi burcu diplomatik ve politik konularla, adalet, hukuksal konular ve yargı organlarıyla bağdaştırılır. Terazi yükselen haritalarda, huzur ve denge arayışı, eşitlik arzusu ve iyi ilişkiler tahsis etme gayreti ön plandadır daima. Bu gayretlerin hayatımızın hangi alanında ortaya çıkacağı, ne ölçüde elde edilebileceği ise, yükselen burcun yönetici gezegeninin durumu ve yerleşimi ile saptanır.
 
 
 
Haritada Venüs Kova burcunda ve 5. evde yerleşmiş durumda. Bu evde başka gezegenlerin de yerleşmiş olması, bu ayın önemli olayları arasında sanatsal, sportif konularının yer alacağının; borsa benzeri spekülatif yatırım araçlarının hareketli bir seyir izleyeceğinin göstergesi. 5. ev genç nesli de anlattığından, özellikle öğrenciler, eğitim konuları; bu evde yerleşmiş Merkür aynı zamanda haritanın 9. evini de yönettiğinden, türban meselesi ve üniversiteler konusunun da önemini koruyacağını söylemek mümkün.
 
5. evde yerleşmiş Venüs, kadersel etkileri ve grupları anlatan Kuzey ay Düğümü ile birleşiyor. Bu da genç kızlarımızın (Venüs) topluca (Kuzey Ay Düğümü) sesini duyurma isteğinin (Merkür) vurgu kazanacağını, türban meselesi dolayısı ile mağdur duruma düşen (Neptün) genç kızlarımızın da (Venüs) kendilerini ifade etmek isteyeceklerinin göstergesi. Kısacası, “Dünya Kadınlar Günü” etkinlikleri her düşünceden, görüşten kadınların ve genç kızların, meydanları dolduracağını işaret etmekte. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum!
 
Yeniay haritanın 6. evine düşmekte. Yukarıda da belirttiğim gibi, yeniayın Uranüs ile birleşiyor olmasının çok önemli mesajları var. Bunlar neler olabilir:
 
AB ile ilişkilerin tekrar ivme kazanmasını sağlamak için sosyal güvenlik reformu kapsamındaki hareketler hızlandırılabilir.
Uranüs’ün isyankar enerjisi, özellikle sağlık ve hizmet sektöründe bazı grevlerin veya iş yavaşlatma eylemlerinin ortaya çıkmasını anlatıyor olabilir.
TSK ani, beklenmedik, hızlı kararlarla tekrar operasyonlar düzenleyebilir.
 
Haritada şüphesiz en çok dikkat çeken yerleşimlerden biri 3/9. evleri bağlayan Mars-Plüton karşıtlığı. Bu gergin karşıtlık kavga, eylem, provokasyon, operasyon gibi kelimelerin sıkça telaffuz edileceği bir aya giriş yapmakta olduğumuzu gösteriyor. 3. evde yerleşmiş olan Plüton, yakın bölgede güç ortaya koymanın gerekli olacağını; bu yüzden de uzak komşularımızla (ABD) güç çekişmelerinin veya restleşmelerin gündeme oturacağını göstermekte. Tüm bu senaryo yakın günlerde belirginleşmeye başlamakla birlikte, özellikle 21 Mart civarı çok sertleşebilir.
 
6. evdeki yeniay ile, yeniayın yöneticisi Jüpiter’in haritanın 4. evinden iyi açı alması, muhalefet ile TSK arasındaki yanlış anlaşılmaların ve gerginliklerin aşılabileceğini düşündürüyor.
 
Haritada dikkat çeken bir başka yerleşim de 11. evdeki Satürn Güney Ay Düğümü kavuşumu. Bu ikili AB ile ilişkilerde, Meclis’i bağlayan konularda birtakım olumsuz gelişmeleri işaret edebilir.
 
Yeniay haritasını TC astrolojik haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, yeniay derecesinin tam da Tepe Noktası’na düştüğünü görüyoruz. Bu ay hükümet önemli, hızlı ve beklenmedik bazı kararlar alabilir; uygulamaya koyabilir. Bu yerleşim, yüksek pozisyon tutan kişilerin sürpriz kararlarını, manevralarını, girişimlerini de anlatıyor olabilir. Daha önce belirlenmiş stratejilerde bazı değişiklikler yapılabilir.
 
 
 
Kova burcundaki gezegen yoğunluğunun astrolojik haritamızın 9. evinin üzerine düşüyor olması, üniversiteler, anayasal konular, yayıncılar, eğitim ve eğitmenler, uluslar arası işlerle ilgili gelişmelerin yoğun olacağının göstergesi.
 
Transit Mars’ın 12. evimizdeki Ay’ın üzerinde olması ve Plüton ile karşıtlığının etkisinin sürüyor olması, gizli düşmanlıklara, sinsice saldırılara açık olduğumuz günlerde olduğumuzu gösteriyor. Kadınlarla ilgili konularda (Ay) provokasyonlara çok dikkat etmemiz gerekiyor. Etnik gruplaşmaya yol açacak olayların yaşanmaması için de büyük gayret gösterilmeli (Ay=halk). Kritik öneme sahip örgütlere, çetelere yönelik operasyonlar da etkin olacak bu ay içerisinde.
 
Transit Mars’ın yükselen derecesi üzerine varacağı ve astrolojik haritamızın Mars derecesine doksan derecelik sert açı yapacağı 20-27 Mart aralığına çok dikkat edilmeli. Bu tarihler arasında iç güvenlik konuları çok önem taşıyacak. Mars doğasında olaylar (yangınlar, kavgalar, sürtüşmeler, provokasyonlar, saldırılar) fazlasıyla ortaya çıkabilir!
 
Öner Döşer, A.M.A.
2008-03-06
Saat 18:41