Astrolojik Zihin Egzersizleri

01.07.2014 Bu sayfa 1318 kişi tarafından ziyaret edildi.

Astrolojik Zihin Egzersizleri

Pratik sınıfımız “Astrolojik Zihin Egzersizleri” devam ediyor...

Pratik sınıfımız “Astrolojik Zihin Egzersizleri” devam ediyor…

ASTROLOJİK ZİHİN EGZERSİZLERİ

AstroArt Astroloji Okulu’nun, astroloji haritası okuma/yorumlama pratiğini geliştirmeye ve astrolojinin sembolik diliyle düşünebilmeye yönelik olarak tasarladığı, yaratıcı ve eğlenceli egzersizlerle dolu yeni eğitim programı Astrolojik Zihin Egzersizleri, her hafta Cuma ve Cumartesi günleri, yaz boyu devam ediyor.

Herkesin dilediği zaman katılabileceği şekilde yapılandırılan dersler, astrolojiyle ilgilenenlerin pratik yapma ve bilgilerini bir astroloji haritasını okuyabilecek şekilde bir araya getirme ihtiyacı göz önüne alınarak, astrolojide yorum kalitesini yükseltme amacıyla hazırlandı. 

AMAÇ

·         Öğrenilmiş astroloji bilgilerini, bir astroloji haritasını okuyacak/yorumlayacak şekilde bir araya getirebilmek.

·         Ezber bilgileri ve hazır kalıpları tekrar etmek yerine, astrolojinin sembolik diliyle düşünebilme yetisi kazanmak ve eldeki haritaya özgü astroloji cümleleri kurabilmek.

·         Haritadaki sembolleri gerçek hayattaki karşılıklarına doğru şekilde tercüme edebilmek.

·         Çok sayıda sembol ve ilişki barındıran astroloji haritalarından elde edilen bilgi parçalarını dağılmadan, anlamlı bir bütün oluşturabilecek şekilde bir araya getirebilmek.

·         Sembolleri sadece haritaların içerisinde değil, karşımıza çıktıkları hayatın her alanında okuyabilmek.

DERSLERİN YAPISI

Astrolojik Zihin Egzersizleri, esnek bir eğitim programı olarak düzenleniyor. Derslerin kendi içerisinde kısmen bir sürekliliği olmakla birlikte, her ders bir diğerinden bağımsız işliyor. Bu sayede, en baştan başlama zorunluluğu yerine, astroloji pratiğini geliştirmek isteyenler diledikleri zaman bu eğitim programına katılarak derslerden yararlanabiliyorlar.

NELER YAPACAĞIZ?

·         HARİTA OKUMA PRATİKLERİ: Astrolojik Zihin Egzersizleri’nde odağımız, harita okuma pratiğini ve sembollerle düşünebilme becerimizi geliştirmek. Bunu gerçekleştirmek için değişik yöntemler kullanacağız. Örneğin, boş haritalar üzerinde egzersizler yapacağız ve kendimiz birçok farklı sembol konfigürasyonu yaratıp nasıl yorumlanacaklarını inceleyeceğiz, olasılıkları karşılaştıracağız. Veya belli özelliklere sahip bir kişinin haritasını hangi sembolleri kullanarak oluşturabileceğimiz konusunda kafa yoracağız. Uygulayacağımız bu farklı yöntemler, bize, gerçek bir haritaya baktığımızda gördüğümüz gezegenleri, evleri, burçları birbirleriyle ilişkilendirmede büyük bir beceri ve zihin kıvraklığı kazandıracak. Bu tip egzersizler dışında, gerçek haritalara da başvurup, haritadaki semboller ile gerçek hayattaki karşılıkları arasındaki ilişkileri keşfedeceğiz.

 

·         HAYATIN İÇİNDEKİ ASTROLOJİ: Astrolojinin dili ve sembolleriyle karşılaştığımız tek yer, kâğıt üzerinde veya ekranda gördüğümüz astroloji haritaları değildir. Semboller hayatın her alanında karşımıza çıkar. Seyrettiğimiz filmler, yüz yüze geldiğimiz insanlar, yaşadığımız herhangi bir olay, hem astrolojinin sembolleriyle doludur, hem de o sembollerin açığa çıktığı yerlerdir. Bu yüzden, astroloji dilini okuduğumuz alanı haritaların ötesine genişletmek, astrolojinin diliyle düşünmekte bizi ileriye götürür. Astrolojik Zihin Egzersizleri’nde doğrudan hayatın içinden aldığımız birçok malzemeyi kullanacak ve yaratıcı, eğlenceli egzersizler yapacağız. Kısa filmler izleyip orada hangi sembollerin ortaya çıktığını inceleyeceğiz. Sanatçıların eserlerini astroloji haritalarıyla karşılaştırıp haritalarındaki belli bir sembolün eserlerinde kendini nasıl gösterdiğine tanık olacağız. Gerçek olaylara ait olay anı haritalarını inceleyeceğiz. Bir gazete haberi, bir karikatür, güncel bir olay, bir şarkı, kısacası hayatın içerisindeki her şey, astrolojinin ve onun sembollerinin peşine düştüğümüz yerler olacak.

 

·          ASTROLOJİ ALIŞTIRMALARI: Tüm bunların yanı sıra, ilginç astroloji alıştırmalarına yer vereceğiz. Bazen, birkaç astrolojik sembol ve kombinasyondan yola çıkıp kısa hikâyeler yazacağız. Bazen ise astrolojik bulmacalar çözeceğiz. Belki, sadece sembolleri kullanarak bir şiir bile yazmaya kalkabiliriz.

 

KİMLER KATILABİLİR?

Astroloji eğitimi alan, astrolojiyle ilgilenen, astroloji pratiğini geliştirmek isteyen ya da teorik bilgileri edinmiş ama uygulama konusunda eksiklik hisseden herkes bu eğitim programına katılabilir. Bununla birlikte, Astrolojik Zihin Egzersizleri’nin içeriği, katılımcıların temel astroloji bilgisine sahip oldukları varsayılarak oluşturulmuştur. Dolayısıyla, bu eğitim programına katılmak isteyenlerin, astrolojinin temel bilgilerini (gezegenler, evler, burçlar, açılar, bunların anlamları ve ilişkileri gibi en temel bilgileri) önceden almış olmaları gerekmektedir.

DERS GÜNÜ VE SAATLERİ

Hafta içi: Her Cuma, saat 11:00 – 13:30

Hafta sonu: Her Cumartesi, saat 14:30 – 17:00

 (Aynı hafta içerisindeki Cuma ve Cumartesi dersleri, birbirinin tekrarıdır.)

ÜCRET

Astrolojik Zihin Egzersizleri eğitim programının ücretlendirilmesi, “haftalık ders başına ücret ödeme” şeklinde düzenlenmiştir. Bir ders ücreti 75 TL’dir (AstroArt Astroloji Okulu öğrencileri için 50 TL).

ÖN KAYIT

Eğitim programına katılmak isteyenlerin, info@astrolojiokulu.com adresine “Astrolojik Zihin Egzersizleri” konu başlığıyla e-posta atarak veya 0 216 386 73 96 – 0 216 358 12 23 numaralı telefonları arayarak ön kayıt yaptırmaları rica olunur.  

EĞİTMEN

Mustafa Konur