Harita Okuma Atölyesi 25 Şubat 2017’de başlıyor!

03.02.2017 Bu sayfa 338 kişi tarafından ziyaret edildi.

Harita Okuma Atölyesi 25 Şubat 2017’de başlıyor!

Eğer siz de aşağıdaki soruları soruyorsanız, doğum haritası okurken dağıldığınızı hissediyorsanız ve anlamlı astroloji cümleleri kurmakta zorlanıyorsanız, sizi AstroArt Astroloji Okulu’nda 25 Şubat 2017 günü başlayacak olan Harita Okuma Atölyesi’ne bekliyoruz...

> Bir doğum haritasını okumaya nereden başlamalıyım?

> Astroloji öğreniyorum ama harita okuyamıyorum; kurduğum astroloji cümlelerinin doğruluğundan emin olamıyorum, haritaya bakınca bildiğim her şeyi unutuyorum. Bunları nasıl aşabilirim?

> Öğrendiğim astroloji bilgilerini haritada nasıl bütünleyebilirim?

> Her haritaya baktığımda aynı ezber bilgileri tekrarlamak yerine, o doğum haritasının kendi hikâyesini nasıl ortaya çıkarırım?

Mustafa Konur eğitmenliğinde 12 hafta sürecek Harita Okuma Atölyesi’nde, tüm bu soruların yanıtlarını bulacaksınız…

AMAÇ ve İÇERİK

Bir doğum haritası, içerisinde birçok bilgi parçası barındıran ve bu bilgilerin birlikte dokunduğu bir bütündür. Harita Okuma Atölyesi’ndeki amacımız, bu bilgi parçalarını anlamlı bir şekilde bir araya getirerek bütüne ulaşmak ve elimizdeki haritanın kendi hikâyesini ortaya çıkarmak olacak.

İlk derslerde, bir astroloji haritasının nasıl işlediğini öğrenerek başlayacağız. Astroloji haritasının işleyiş prensiplerini kavramak, haritadan elde edeceğimiz bilgi parçalarını üzerine oturtacağımız iskeleti oluşturacak.

Bunun ardından, adım adım ilerleyerek, gezegenleri, burçları, evleri, açıları ve diğer harita elemanlarını birbirleriyle nasıl birleştireceğimizi öğreneceğiz. Göstergeleri tek başlarına okumak yerine, aralarındaki ilişkileri çözmeyi kavrayacağız, ki bu kavrayış harita okumanın kalbini oluşturacak.

Dersler ilerledikçe, işin içerisine Arap Noktaları gibi diğer harita elemanlarını ve bazı öngörü tekniklerini de dahil ederek, haritayı bir bütün olarak okuyabilir ve öngörü yapabilir duruma geleceğiz.

KATILIM KOŞULLARI

Harita Okuma Atölyesi herkesin katılımına açıktır. Fakat dersler katılımcıların temel astroloji bilgisine sahip oldukları varsayılarak oluşturulmuştur. Dolayısıyla, katılmak isteyenlerin, astrolojinin temel bilgilerini (gezegenler, evler, burçlar, açılar, bunların anlamları ve ilişkileri gibi temel bilgileri) biliyor olmaları gerekmektedir.

BAŞLAMA TARİHİ: 25 Şubat 2017, Cumartesi

DERS GÜNÜ ve SAATLERİ: Cumartesi günleri. Saat 13:15 – 15:45

EĞİTMEN: Mustafa Konur

SÜRE: 12 hafta. Haftada 1 gün. Toplam 12 ders.

ÜCRET: 350 TL. (Aylık / 4 Ders

YER: AstroArt Astroloji Okulu, Caddebostan/İstanbul.

BAŞVURU VE KAYIT: Katılmak isteyenlerin önceden isim yazdırmaları önemle rica olunur. 0216 358 12 23 veya 0532 284 89 79 numaralı telefonlardan Yasemin Bayer’e başvuru yapılabilir.

MUSTAFA KONUR HAKKINDA…

Astroart Astroloji Okulu’nda başladığı temel ve ileri seviye astroloji eğitimini birincilik derecesiyle tamamladı. Aynı okulda Soru Astrolojisi (Horary Astrology), Zaman Tayini Astrolojisi (Electional Astrology) ve Dünya Astrolojisi (Mundane Astrology) branşlarında uzmanlık eğitimleri aldı. Halen, Astroart Astroloji Okulu’nda eğitmenlik yapıyor ve Astroloji Okulu Yayınları'nın editörlüğünü yürütüyor. Doğum haritası analizi, Soru Astrolojisi, Zaman Tayini Astrolojisi, rektifikasyon (doğum saatinin doğrulanması) gibi astroloji branşlarında profesyonel danışmanlık hizmetleri de sunan Mustafa Konur, başta Helenistik ve Ortaçağ Astrolojisi olmak üzere klasik astroloji tekniklerine ağırlık veriyor. Eğitmenliğin ve danışmanlığın yanı sıra; astrolojinin tarihi, teknikleri ve felsefesi konularında akademik araştırmalar da gerçekleştiren Mustafa Konur, yabancı astroloji kaynaklarını Türkçeye kazandırmak için çeviri çalışmaları da yapıyor. e-posta: mustafakonur@gmail.com