Workshop: Haritanızda Juno

18.04.2012 Bu sayfa 6543 kişi tarafından ziyaret edildi.

Workshop: Haritanızda Juno

6 Mayıs 2012, Pazar günü 15:00-18:00 saatleri arasında düzenleyeceğimiz workshopta, öncelikle Juno hakkındaki bilgimizi paylaşacağız ve ardından katılımcı haritalarını da değerlendirileceğimizden katılımcıların doğum bilgilerini önceden iletmeleri rica olunur.

Juno: Kadersel eşiniz nasıl biri?

Asteroid Juno Olimpus’ta resmi olarak evli olan iki tanrıçadan biridir, bu nedenle  ilişkide olma prensibini sembolize eder. Amacı dengeli ve mükemmel bir ilişki kurmaktır. Astrolojik olarak Terazi ve Akrep burçlarıyla ilişkilidir. Juno, Ay ve Venüs’e benzer özellikler taşımasına karşın haritalarda eşe ait özel bir kadersel kaliteyi anlatır.

Venüs haritalarımızda ilgi duyduğumuz, çekici bulduğumuz, beğendiğimiz ve ilişki kurmak istediğimiz partner tipini anlatırken, Juno bizim karmik anlamda ihtiyacımız olanı ve muhtemelen evlilikle sonuçlanacak olan partneri ifade eder. Klasik astroloji gözünden bakıldığında bir kadın haritasında Güneş ve Mars, bir erkek haritasında Ay ve Venüs eş göstergeleri olarak alınırken, ayrıca 7. Ev ve yöneticisinin durumu, evlilik noktası gibi birçok parametreye ilave olarak, modern astrolojiye ait olan  Juno kadersel eş anlamında bakış açısını oldukça genişletmektedir.

Haritalarımızda Juno bizi evliliğe yöneltecek fiziksel ya da duygusal ihtiyaçlarımızı ve evlilikten beklentilerimizi de anlatır. Bu nedenle kadın ya da erkek olsun haritalarında Juno vurgusu taşıyanlar uzun süreli ilişkilere çekilirler. Yaşamlarını 7. eve ait birliktelik, ödün vererek anlaşmaya varma, birbirini anlama ve uyum sağlama derslerini öğrenmekle geçirirler.

Juno kadersel olarak birlikte olacağımız eş göstergesi iken, elbette harita vadediyorsa, açı yaptığı gezegenler de bu kişi hakkında bilgi vericidirler. Örneğin Güneş ile uyumlu bir açı yapan bir Juno, üçgen, sekstil ya da duruma göre kavuşum, kişinin kendini doyurucu bir ilişki ile tamamlanmış olma adına ortaya koyduğunu anlatırken, aynı zamanda bu partnerin kendini göstermeyi seven, yaratıcı, otorite figürü ya da tanınmış biri olabileceğini de anlatmaktadır.

Juno’nun yerleşimde olduğu burç yakın olma, partnerlik etme biçimimizi anlatırken, zor açılar altında olan bir Juno ihtiyaçları karşılanmadığında deneyimlenecek olası sonuçları da göstermektedir.

Juno’nun bulunduğu burç ise partnerlik etme ihtiyacının hayatımızın hangi alanında en çok öne çıkacağını ve hangi alanda önemli dersler alacağımızı vurgulayacaktır.

6 Mayıs 2012, Pazar günü 15:00-18:00 saatleri arasında düzenleyeceğimiz workshopta, öncelikle Juno hakkındaki bilgimizi paylaşacağız ve ardından katılımcı haritalarını da değerlendirileceğimizden katılımcıların doğum bilgilerini önceden iletmeleri rica olunur. 

Sunan: Arzu Eğriboz, MSc., AAO

Tarih: 6 Mayıs 2012, Pazar

Saat: 15:00-18:00

Yer: Astroloji Okulu

Ücret: 50 TL

Kontenjanımız 45 kişi ile sınırlı olduğundan 0216 386 73 96 numarayı arayarak veya info@astrolojiokulu.com adresine mail atarak rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.

Arzu Eğriboz, MSc., AAO Hakkında

09.03.1979 yılında İstanbul’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Haydarpaşa Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını ise Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Bölümü’nde 2003 yılında tamamlamıştır. 

Gökyüzüne olan amatör merakını 2007 yılında daha ciddi bir platforma taşımaya karar vererek, AstroArt Astroloji Okulu’nda Öner Döşer eğitmenliğinde Klasik astroloji eğitimine başlamış ve 2010 yılında Uzmanlık Projesini tamamlayarak “Ustalık Belgesi” almaya hak kazanmıştır. 

Halen özel sektörde orta düzey yönetici olarak çalışmakta ve astroloji konusunda araştırmaya, okumaya ve kendini geliştirmeye devam etmektedir. 

E-Posta: arzuegriboz@hotmail.com