Workshop: Kişisel kullanımda astrolokalite

13.11.2017 Bu sayfa 1293 kişi tarafından ziyaret edildi.

Tamamen uygulamalı olacak bu workshopta Uz. Dr. Sena Büyükçopur, konuyu kısaca anlatacak ve hemen ardından, katılımcıların seçtikleri 3 konuma göre yerel ufuk haritaları (local horizon chart) ve seçilen yerdeki negatif pozitif gezegen-açı etkileri değerlendirecek.

Sunan: Uz. Dr. Sena Büyükçopur
Tarih: 25 Kasım 2017, Cumartesi
Saat: 14:30 – 17:00
Yer: AstroArt Astroloji Okulu (Bağdat Cad. No:284 K:3 D:20 Caddebostan/Kadıköy)
Ücret: 125 TL (Astroloji Okulu öğrencilerine 100 TL)

ASTROLOJİDE LOKALİTE

Astrolojik göstergelerin en önemli iki belirleyicisi yer (/yön) ve zamandır. İlerletmelerde nasıl zamanı değiştiriyorsak, yer faktörünü de değiştirerek bazı etkileri öne alma, bazılarını geciktirme, yumuşatma ya da öne çıkarma şansımız var.  Üstelik yönler genellikle göz ardı ettiğimiz ayrıntılar.

Bizler astroloji haritalarını ekliptik düzlemine göre çıkarıyoruz. Ufuk düzlemini kullanarak yeni farkındalıklar oluşturabiliriz, yeri/yönü hesaba katarak çok daha güçlü olabilir, istediğimiz özelliklerimizi öne çıkarabiliriz.

İşte astrolokalite astrolojinin yer ile bağlantısını elle tutulur bir şekilde göstererek bizlere daha önce fark etmediğimiz kapıları açan yeni, güncel ve heyecan verici bir astroloji koludur.

Bu workshopta kendi haritamızda ve başkalarının haritalarında

*Bulunduğumuz yerleşime göre etkileri anlamayı,

*Farklı bir yerleşimle bu etkileri öne almayı ya da yumuşatmayı,

*Aynı yerleşimde kaldığımız halde yön etkilerini değerlendirebilmeyi,

*Yer ve yön etkilerini günlük hayatımıza aktarabilmeyi,

*Kısa ya da uzun süreli yolculukları öngörmeyi,

*Belli bir amaç için yer değiştireceksek seçim yapabilmeyi öğreneceğiz.

Aslında teorik olarak oldukça yüklü bir içeriği olan astrolokalite konusu workshopta pratik adımlarla, uygulamalarla işlenecektir. Katılımcıların temel astroloji bilgilerini bilmeleri yeterli olacaktır. İstenirse not tutulabilir, ama workshop daha çok uygulamaya yönelik olacaktır. İsteyen katılımcılar bilgisayarlarını yanlarında getirebilirler.

Astrolokalite kullandıkça gelişir ve yerleşir, bir zaman sonra artık vazgeçilmez hale gelir. Bu workshop astrolokalite ile yeni tanışanlar için kapılar açacak, daha önce astrolokalite ile tanışmış olanlar için uygulamadaki akıl karışıklıklarını giderecektir.