Online Eğitim

Astroloji Okulu'nda Online Eğitim

Türkiye’de ilk online eğitim sistemini 2009 yılında oluştururken amacımız astroloji eğitimini yaygınlaştırmak, ideallerimiz doğrultusunda profesyonel ve tüm dünyada yetkin kabul edilen astrologlar yetiştirmek için daha fazla olanak yaratmaktı. Bu amaçla birlikte hem öğrencilerimizin hem de öğrencimiz olmak isteyen dostların ihtiyaçlarından yola çıktık. Astroloji eğitimi veren kursların büyük şehirlerde merkezlenmesi nedeniyle bu şehirlerde yaşamayan ya da şehir merkezine uzak noktalarda yerleşmiş kişilerin kurslara ulaşmaları mümkün olmuyordu. Bununla birlikte bireyler çalışma hayatları ya da çeşitli özel nedenlerle ilgi alanlarına haftaiçi ve gündüz saatlerinde vakit bulamıyorlardı. 2016 itibariyle de bu gerekçeler amacımızla buluşuyor ve biz online eğitim sistemiyle her geçen gün, gerek yurt içinden, gerekse yurt dışından yeni öğrencilerimize ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

https://youtu.be/6Ep0Lo2IAIs

Online Eğitim Sistemi Nasıl İşliyor?

Online Eğitim sistemimiz hem üç yıllık temel eğitimin her seviyesi (Temel, Orta, İleri Seviyeler) için hem de Uzmanlaşma Sınıfları (Astro Psikoloji, Dünya Astrolojisi gibi) için geçerlidir.  Bu seviyeler ve Uzmanlaşma programlarından hangilerinin açılacağı her eğitim sezonunda duyurulmaktadır.

Online Eğitim program takvimi duyurusu yapıldığı an itibariyle bellidir. Her hafta aynı gün, aynı saat ve belirtilen saat tam anlamıyla doldurulmak üzere ders programı harfiyen uygulanmaktadır.

Dersler canlı yayınla gerçekleşir. Öğrencilerimiz belirtilen saatte bilgisayarları aracılığıyla online eğitim için verdiğimiz kullanıcı adı ve şifreyle, ilgili linkten yayın sayfamıza bağlanırlar. Yayın yapılan sistem, ücretli olarak haklarını elde ettiğimiz özel bir eğitim platformudur. Bu yayın sayfasında, soru sorup sorulan sorulara cevap verebilecekleri bir sohbet bölümü, öğretmenlerini görebildikleri kamera ekranı ve kendi masaüstleri gibi net bir şekilde ders anlatımını izleyebildikleri bir ana ekran bulunmaktadır. Bu ana ekranda öğretmenin hazırladığı ilgili derse ait Powerpoint sunumu adım adım görüntülü olarak işlenmektedir.

Online Eğitim’de yalnızca öğretmene ait kamera ve ses sistemi aktiftir. Etrafınızdaki ortam gürültüsü ya da bulunduğunuz ortam karşı tarafa yansımaz. Öğrenciler soru sormak istediklerinde sohbet bölümünü kullanmaktadırlar. Sohbet bölümü aracılığıyla istenildiği zaman öğretmene soru sorup ek açıklama almanız mümkün olur.

Online Eğitimin Avantajları Nelerdir?

Online eğitimin daha önce belirttiğimiz üzere en büyük avantajı zaman ve ulaşım yönünden sağladığı kolaylıktır. Evinizin rahatlığında derslere katılabilmeniz online eğitimin en temel amacıdır.

Bununla birlikte önemli bir avantaj ise, ders yayınlarının tekrar izlenebilir olmalarıdır. Sezon boyunca yayınları istediğiniz kadar tekrar izleme hakkınız bulunur. Tekrar izlenen yayınlar doğal olarak artık eşzamanlı bir öğrenme sağlamasa da dersi kaçırma kaygısı bu avantajla son bulmaktadır. Bu aynı zamanda, belirtilen online eğitim saati ve günü size uygun değilse, size en uygun zamanda yayını izleyebilmeniz demektir.

Online Eğitim’in bir diğer avantajı ise 2015 – 2016 sezonu itibariyle gerçekleştirdiğimiz, yurtdışından değerli astrologların eğitimlerine öğrencilerimizi ulaştırma imkanıdır. Yurtdışına gitme imkanı olmayan ya da daha ekonomik biçimde bu bilgilere ulaşmak isteyen kişiler için sistemimiz büyük bir fırsat sunmaktadır. Geçtiğimiz yıl yurtdışından kendi alanında uzman astrolog dostumuz- eğitmen Glenn Perry Astro Psikoloji alanındaki değerli bilgilerini ülkemiz astroloji öğrencileriyle paylaştı. Bu fırsatı sunma imkanı bizi mutlu etmektedir. 2016 – 2017 sezonu itibariyle Glenn Perry’nin Astro Psikoloji dersleri yeniden açılacaktır. Yeni programları aktif olarak takip edebilmek için sitemizin “Duyurular” kısmına göz atmayı unutmayın.

Online Eğitimin Sınıf Eğitimden Eksiği Nedir?

Online Eğitim sistemimize kayıt yaptırmak isteyen, bununla birlikte sınıf eğitiminden uzak kalacağından endişe eden öğrencilerimize gönül rahatlığıyla belirtebiliriz ki sınıfta verdiğimiz eğitim programı, süresi ve konu sıralaması dahil olmak üzere, tamamıyla aynıdır. Ek olarak Online Eğitim öğrencilerimizden fırsat bulabilenler önceden bilgi vermek kaydıyla sınıf eğitimlerimize de konuk olabilmektedirler. Böylece kendi deneyimleriyle eğitim sistemleri arasında bir fark olmadığını görme ve ara sıra da olsa sınıfta ders izleme imkanı bulabilmektedirler.

Online Eğitim Gerekleri

Online Eğitim için yüksek internet hızına sahip bir adet bilgisayar / tablet derslerimizden en yüksek verimi almanız için önemlidir.

2017- 2018 İtibariyle Online Eğitim Ücretleri

Temel - Orta - İleriSeviye için aylık 400 TL + KDV

Uzmanlaşma Program ücretleri için ilgili duyuruları takip ediniz.

Online Eğitim Mezuniyetinin Geçerliliği

Okulumuz AstroArt Astroloji Okulu’na (ASA) ait üç yıllık eğitim programı ISAR (Uluslararası Astroloji Araştırmaları Birliği) tarafından ve APAI (Uluslararası Profesyonel Astrologlar Birliği) kurulu tarafından yapılan değerlendirmelerde istenilen profesyonel standartlara tamamıyla uygun bulunarak onaylanmış ve okulumuz uluslararası alanda tavsiye edilen Amerika, İngiltere, Avustralya gibi ülkelerdeki saygın okullar arasındaki yerini almıştır. Bu onay, okulumuz tarafından verilecek diplomanın, ISAR ve APAI’nin eğitimine onay verdiği dünyanın saygın astroloji okulların verdiği diplomayla eşdeğer kabul edildiğini göstermektedir. Online Eğitim kapsamında verilen Temel, İleri ve Orta Seviye eğitimleri, sınıf eğitimleriyle aynı haklar edindirmektedir.

APAI üyesi okullar için tıklayınız http://professionalastrologers.co.uk/study-astrology/

ISAR üyesi okullar için tıklayınız http://tr.isarastrology.org/affiliated?list=1

Online Eğitim Ders İçeriği

Temel eğitim programı (Uzmanlaşma programları kastedilmez) aşağıdaki linktedir:

http://astrolojiokulu.com/HD743_2016-2017-egitim-programi.html

2017 – 2018 Sezonunda Planlanan Online Eğitim Programları

Temel Seviye sınıfı (YENİ)

Önümüzdeki sezon Temel Seviyede üç yeni sınıf açıyoruz. Bunlardan ikisi yüzyüze, ikisi online sınıf olacak:

Temel Seviye online sınıfı: Her hafta Çarşamba akşamları 20:30-22:45 saatleri arasında ders işleyecek bu sınıfımız ilk dersini 27 Eylül Çarşamba akşamı yapacak.

Orta Seviye sınıfı

İçinde bulunduğumuz sezonda Temel Seviye’yi tamamlayan öğrencilerimiz önümüzdeki sezonda eğitimlerine Orta Seviye sınıflarında devam edecek.

Orta Seviye online sınıfı: Pazartesi akşamları 20:30-22:45 saatleri arasında ders işleyecek bu sınıfımız ilk dersini 25 Eylül Pazartesi akşamı yapacak.

İleri Seviye sınıfları

İçinde bulunduğumuz sezonda Orta Seviye’yi tamamlayan öğrencilerimiz önümüzdeki sezonda eğitimlerine İleri Seviye sınıflarında devam edecek.

İleri Seviye online sınıfı: Herr hafta Perşembe akşamları 20:30-22:45 saatleri arasında ders işleyecek olan bu sınıfımız ilk dersini 28 Eylül Perşembe akşamı yapacak.

Hermetik Astroloji dersleri (Online)

Astroloji Okulumuzun organize ettiği, değerli meslektaşımız Aleksandar Imsiragic’in hazırlayıp sunduğu Hermetik Astroloji dersleri Salı günleri 20:30’da devam edecek. Bu eğitim hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. 

http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/aleksandar-imsiragic-ile-online-hermetik-astroloji-211

Soru Astrolojisi dersleri (Online)

Uzmanlık sınıflarımızın yoğunluğu sebebiyle bu eğitim sezonunda yapmaya fırsat bulamadığımız Soru Astrolojisi (Horary) derslerini yaz aylarında gerçekleştiriyoruz. Bu eğitim hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. 

http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/online-soru-astrolojisi-horary-sinifi-aciliyor-212

Traditional Astrology (Online): Bu yıl ilk kez İngilizce olarak açacağımız Geleneksel Astroloji online derslerimiz 25 Kasım Cumartesi akşamı Türkiye saati ile 19:30’da başlayacak. 28 hafta sürecek bu kursu bendeniz (Öner Döşer) haftada bir gün iki saat olarak sunacağım. Sadece yurt dışından değil, ülkemizde yaşayan ve astroloji öğrenmek isteyen yabancılardan da katılım beklediğimiz eğitim hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. 

http://www.onerdoser.com/en/news/traditional-astrology-online-course-97

Bize Ulaşmak İçin

0216 386 73 96 ve 0532 284 89 79 numaralı telefonlardan, info@astrolojiokulu.com  adresimizden detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.